Regeneracja pomp hydraulicznych- charakterystyka

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pompy hydrauliczne są jednym z podstawowych elementów, tak chętnie wykorzystywanych w nowoczesnych maszynach budowlanych.

Ważna jest więc regularna kontrola każdych elementów składowych, by zapewnić takiej maszynie efektywną pracę, a także odpowiednią wytrzymałość przez długie lata. Nie da się ukryć, że poszczególne komponenty mogą się zużywać znacznie szybciej niż inne, jednak zamiast ich całkowitej wymiany, zaleca się ich regeneracje. Tak właśnie dzieje się w przypadku pomp hydraulicznych. Kiedy warto zdecydować się na naprawę pompy hydraulicznej poprzez jej regeneracje i na czym polega ten proces?

Diagnostyka i regeneracja pomp hydraulicznych

Zanim samodzielnie zdecydujemy, że pompa hydrauliczna wymaga naprawy, w pierwszej kolejności należy wykonać jej odpowiednią diagnostykę. W tym celu zespół specjalistów przeprowadza odpowiednie testy, które odbywają się na specjalnie przygotowanym stanowisku diagnostycznym. Tak przeprowadzane testy, mają imitować pracę maszyny w normalnych, codziennych warunkach. Tak więc pod uwagę bierze się zarówno parametry chwilowe, a także te maksymalne, by móc porównać otrzymane wyniki z prawidłową wydajnością, która gwarantowana jest przez producenta danej pompy hydraulicznej. Wówczas można jednoznacznie stwierdzić czy wymagana jest regeneracja pompy hydraulicznej czy jednak konieczne jest przeprowadzenie drobiazgowej naprawy pompy hydraulicznej.

Regeneracja pompy hydraulicznej- przebieg procesu krok po kroku

Jeśli zespół fachowców(https://hydromotor.pl), po wykonaniu diagnostyki stwierdził, że niezbędne jest wykonanie regeneracji pompy hydraulicznej, wówczas przebiega to w następujących etapach:

  • w pierwszej kolejności następuje demontaż poszczególnych komponentów pompy hydraulicznej, a także dokładne wyczyszczenie każdego z jej elementów.
  • kolejno określa się stan i jakość poszczególnych części, w przypadku poważniejszych uszkodzeń, niektóre komponenty mogą zostać wymienione na nowe.

Warto również wiedzieć, że w przypadku zaistnienia niezwykle poważnej usterki, specjaliści zawsze na początku starają się znaleźć jej przyczynę. Następnie starają się ją wyeliminować, dzięki czemu zapobiegają oni jednocześnie podobnym awariom w przyszłości. Regeneracja pompy hydraulicznej jest również zabiegiem o wiele tańszym niż całkowita naprawa pompy hydraulicznej bądź jej wymiana na nową. Warto więc na bieżąco obserwować stan swoich maszyn i zwracać uwagę na wszystkie niepokojące objawy i sygnały, które mogą pojawić się podczas pracy z maszyną. Dzięki temu w porę zareagujemy na usterkę.

© 2021 Budbet.com.pl - WordPress Theme by WPEnjoy